Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
REGIONALNY ODDZIAŁ SZCZECIŃSKI
im. STEFANA KACZMARKA


KLUB TURYSTÓW PIESZYCH
"WIERCIPIĘTY"


zaprasza na

IV WIECZORNY RAJD PAPIESKI

2 kwietnia 2009 r. (czwartek)


Trasa piesza: Pilchowo (głaz z tablicą upamiętniającą  papieża Jana Pawła II) – jez. Głębokie – Las Arkoński – Jasne Błonia (12 km)

Zakończenie wędrówki koło pomnika papieża na Jasnych Błoniach ok. godz. 21.15,  gdzie około godz. 21.37 zapalimy znicze.

Zbiórka uczestników: przystanek autobusów nr 103 w Pilchowie (koło kościoła) o godz. 18.15. 
Możliwości dojazdu : autobusem nr 103 z pętli  „Głębokie” o godz. 17.47 lub 18.11 , z pętli „Police Rynek” o godz. 17.33.


X Zjazd Krajowy Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, obradujący na swej II części w dniu 14 listopada 1981 r. w Warszawie, kierując się głębokim przeświadczeniem, że najznamienitszym spośród członków zwyczajnych Towarzystwa jest Karol Wojtyła, Jego Świątobliwość Jan Paweł II, na podstawie §§ 12 i 18 Statutu PTTK nadaje Jego Świątobliwości Janowi Pawłowi II godność Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Karol Wojtyła, urodzony 18 maja 1920 roku w Wadowicach, działalność turystyczną rozpoczął w Polskim Towarzystwie Tatrzańskim, by następnie, po połączeniu Towarzystw, w roku 1951 zostać członkiem Koła Grodzkiego PTTK w Krakowie. Był czynnym w dziedzinie turystyki górskiej, narciarskiej, kolarskiej i kajakowej na terenie Beskidów, Sudetów, a przede wszystkim Tatr, na szlaku jury Krakowskiej, Śląska i Podhala, na wodach środkowej Polski, Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Warmii i Mazur.

Prowadził wycieczki młodzieży szkolnej i akademickiej, popierał młodzieżowy ruch obozowy i turystyczny, swoim przykładem jako arcybiskup metropolita krakowski, oddziaływał na młodych księży, a jako profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – na środowisko akademickie nie tylko swojej uczelni, dbając usilnie o to, aby wędrówka była głębokim przeżyciem, poznaniem zakątka ojczystego kraju, jego historii, tradycji i kultury.

Jako pierwszy Papież Polak pamiętnymi słowami na placu Zwycięstwa w Warszawie i na Krakowskich Błoniach, w Gnieźnie, Częstochowie i Oświęcimiu, pomógł swemu narodowi przywrócić wartość jego prawom i ideom. Działalnością swą na Stolicy Apostolskiej wspiera nasz kraj w trudnym okresie jego dziejów.

                                                                                                                                                            X Krajowy Zjazd
                                                                                                                                                            Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego



Zdjęcie z rajdu:


Uczestnicy rajdu na starcie koło kościoła w Pilchowie