Klub Turystów Pieszych "Wiercipięty" działa w Regionalnym Oddziale Szczecińskim PTTK im. St. Kaczmarka. Informację o imprezach uzyskać można w w/w Oddziale PTTK (tel. 4345624). Jest ona także dostępna w Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK (Szczecin ul. Dworcowa 6), a przed imprezami w szczecińskiej prasie.

Klub powstał w styczniu 1955r. i organizuje ponad 40 rajdów i wycieczek rocznie, w tym:

Inne imprezy - o dorocznym charakterze - to między innymi:

Spotkania klubowe połączone są najczęściej z prelekcjami i pokazami przeźroczy - zapraszane są na nie osoby odbywające ciekawe podróże lub znani szczecińscy krajoznawcy.
W ostatnich latach obejrzeliśmy przeźrocza z Turcji, Iranu, Pakistanu, Tybetu, USA, Albanii, Syberii i wielu innych interesujących miejsc Europy i świata.
Chętnie podczas tych spotkań prezentujemy też walory naszego regionu zapoznając z jego zabytkami, przyrodą i historią - zapraszając znanych krajoznawców i autorów przewodników jak np. Antoni Adamczak, dr Urszula Grinn, Jerzy Kosacki, Ryszrd Kotla.

Część spotkań klubowych ma charakter towarzyski (Karnawałowy Konkurs Ciast, Manewry Piwne, Bale Przebierańców itp.), a w cieplejszych miesiącach niektóre z nich odbywają się w plenerze (np. przy ognisku nas Dziewokliczu, zwiedzanie zabytków miasta lub poszukiwanie rzadkich drzew w szczecińskich parkach).

Spotkania klubowe odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca od godz. 17.00 w lokalu przy ul. Wyzwolenia 41 (piwnica - wejście od tyłu budynku; budynek znajduje się pomiędzy przejściem podziemnym, a Placem Rodła).

Zapraszamy !!!